Kiedy warto zainwestować w wieszak wolnostojący?

Urządzanie przedpokoju wydaje się zadaniem dość nieskomplikowanym, zazwyczaj mamy bowiem do czynienia z dość niewielkim pomieszczeniem. Co więcej, funkcje, jakie ma spełniać przedpokój nie stanowią dla nas tajemnicy, a tym samym nie musimy zastanawiać się również nad tym, jakie elementy wyposażenia wnętrz powinny być tymi, na których nasza uwaga skupi się w pierwszej kolejności.

Niestety, w momencie, w którym przechodzimy od teorii do praktyki, sytuacja zaczyna się komplikować, a niewielka przestrzeń, jaką dysponujemy, okazuje się poważnym ograniczeniem. Funkcje, jakie ma do spełnienia przedpokój, nadal są dla nas oczywiste, oczywiste staje się jednak również to, że już chwila nieuwagi z naszej strony jest w stanie przyczynić się do tego, że pomieszczenie to zmieni się w niechlujne gratowisko. W trakcie urządzania przedpokoju trudno jest uniknąć pewnych dylematów, jeden z najbardziej istotnych dotyczy zaś tego, jaki wieszak powinien znaleźć się w centrum naszego zainteresowania. Tu na pierwszy plan wysuwają się stylowe wieszaki stojące, które znane są przede wszystkim z tego, że prezentują się wyjątkowo gustownie. Osoby, które zastanawiają się nad ich wyborem nie ukrywają jednak, że stają przed niemałym dylematem, konieczne staje się bowiem rozstrzygnięcie tego, czy są to rozwiązania pasujące do każdego pomieszczenia. Współczesne przedpokoje nie należą do przesadnie dużych, jeśli więc musimy zmagać się właśnie z taką przestrzenią należy pogodzić się z tym, że rezygnacja ze stojącego wieszaka będzie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że w przedpokoju musi tym samym zabraknąć wieszaka jako takiego, znacznie lepszym pomysłem jest jednak wybór rozwiązania wiszącego znanego z tego, że jest jeszcze bardziej funkcjonalne. Rozwiązanie takie rozwiązuje też problem utraty części cennej przestrzeni, co byłoby nie do uniknięcia w przypadku wieszaka stojącego. Wieszak stojący w małym przedpokoju nie traci, oczywiście, na swojej elegancji, należy jednak liczyć się z tym, że odwiedzający nas goście mogliby być przytłoczeni z jego powodu. Byliby skazani na przemieszczanie się pomiędzy ścianą i wieszakiem przez cały czas licząc się z ryzykiem przypadkowego wyrządzenia poważnych szkód. Warto zresztą pamiętać, że wieszak niemal nigdy nie jest pusty, przestrzeń wokół wieszaka stojącego jeszcze bardziej by się więc zawęziła, gdyby pojawiły się na nim ubrania. Nietrudno domyślić się, że problemem mogłoby okazać się nawet jego przypadkowe przewrócenie.

Z ulgą mogą zatem odetchnąć przede wszystkim osoby będące właścicielami lokalu, w którym przedpokój jest pomieszczeniem nie tylko dużym, ale również przestrzennym, stwarza to bowiem zdecydowanie większe pole do popisu. Problemem nie jest wówczas decyzja o zainwestowaniu w wieszak stojący, nie trzeba bowiem myśleć przede wszystkim o tym, w jaki sposób zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni. Oczywiście, wieszak wolnostojący nie powinien być rozwiązaniem przypadkowym, podczas jego wyboru warto zwrócić więc uwagę na to, czy odpowiada on wystrojowi przedpokoju.

Powiązane artykuły