Pomysły na niecodzienny wieszak.

Słysząc słowo "wieszak", od razu na myśl przychodzi tradycyjny wieszak, z dwoma ramionami, który każdy z nas ma w szafie, właściwie nic szczególnego. Zwykle jest to przedmiot wykonany z kawałka metalu lub tworzywa sztucznego utrzymujący ubrania we właściwym porządku.

Nie przykłada się tu dużej uwagi do estetyki wykonania, głownie zależy nam na praktyczności. Czy zwykły wieszak może być funkcjonalny, a jednocześnie być kunsztem współczesnego design'u? Oczywiście, że tak. Osoby z poczuciem humoru, lubiące niebanalne i wymyślne gadżety mogą zdecydować się na abstrakcyjne wieszaki, które w miejscu haka mają głowy zwierząt. Samoistnie, nie ma w tym nic nadzwyczajnego, jednak po zawieszeniu sukienki czy koszuli na takim wieszaku, otrzymujemy uczłowieczonego zwierzaka. Jest to bardzo oryginalny pomysł, który urozmaici wygląd wnętrza szafy. Tego typu wieszaki można bez problemu nabyć w internecie. Dla wielbicieli sportów wodnych poleca się wieszaki z interesującym, sportowym motywem. Wieszak składa się z falowanych ramion, spod których wydobywa się głowa pływaka. Jest to rozwiązanie nie dość, że pomysłowe, to jeszcze bardzo praktyczne, ponieważ ubrania, dzięki niestandardowym kształtom ramion, nie zsuwają się z wieszaka. Kolejnym, bardzo oryginalnym rodzajem wieszaka jest typ Miszmasz, są to multiwieszaki modułowe, ponieważ jest to kombinacja kilku wieszaków jednocześnie, a można je powiesić właściwie w każdym miejscu na ścianie, wieszając kilka ubrań na raz. W każdym dorosłym drzemie odrobina dziecka, a więc wieszak w kształcie aeroplanu ucieszy zarówno dojrzałego mężczyznę jak i przedszkolaka. Jest to kombinacja dwóch wieszaków. Jeden tradycyjny, z tworzywa sztucznego oraz podwieszonego nieco niżej mniejszego wieszaka. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ na tylko jednym wieszaku można powiesić zarówno koszulę, spodnie, ale i krawat czy muszkę, co zaoszczędza tak cennego, wolnego miejsca w szafie, a więc ułatwia organizowanie przestrzeni wewnątrz mebla. Na rynku dostępne są również wieszaki w formie lamp, którego podstawą również jest klasyczny, plastikowy wieszak, który w dolnej części posiada świecące diody. Jest to wyjątkowo oryginalny pomysł, a wykorzystując różną kolorystykę ubrań, możemy co dzień zmieniać barwę oświetlenia. Przedstawione pozycje, to zaledwie mała część propozycji producentów wyposażenia do domu.

Pomysłów na oryginalne wieszaki nie brakuje, warto urozmaicać wygląd szafy, wystarczy użyć zalegających w nas pokładów wyobraźni, by nasza szafa zyskała charakteru. Ekologicznym rozwiązaniem jest wykorzystanie starych popękanych wieszaków, urozmaicić je według własnych upodobań na przykład obszywając skrawkami materiału, stworzymy piękny, patchworkowy wieszak. Pomysł nie tyle co oryginalny, a ekologiczny, bo przecież wykorzystując przedmioty ponownie, dbamy o dobro naszej planety.

Powiązane artykuły