Wiele zastosowań jednego regału

Jeszcze nie tak dawno jednym z czynników świadczących o inteligencji domowników wydawał się regał na książki, ze szczególnym szacunkiem wypowiadano się więc o osobach, w których domach jego wielkość była naprawdę imponująca. Dziś mamy jednak do czynienia z coraz większą popularnością elektronicznych nośników treści, pojawia się więc pytanie, czy nadal istnieje zapotrzebowanie na rozwiązanie o takim charakterze.

Okazuje się jednak, że producenci regałów wcale nie mają powodów do niepokoju, mamy bowiem do czynienia z meblem wielofunkcyjnym, a więc takim, który jest w stanie znaleźć zastosowanie w każdym wnętrzu. Dziś jest to już zresztą niekwestionowany następca biblioteczek z oszklonymi drzwiami, o których przypominają sobie wyłącznie osoby bardzo sentymentalne. Biblioteczki takie przegrały zresztą przede wszystkim z powodu swoich gabarytów, o których trudno mówić jako o pasujących idealnie do współczesnego wnętrza z jego możliwościami. Wybierając tak regał, jak i półki staramy się zresztą, by ich styl był dostosowany do stylu pomieszczenia, w którym się znajdujemy, trudno bowiem nie zgodzić się z tym, że nawet najpiękniejsze rozwiązanie będzie wyglądało dziwnie, jeśli trafi do wnętrza, które nie będzie z nim korespondowało. Regał może być zresztą znakomitym rozwiązaniem nawet w małym mieszkaniu, w którym jedną z naszych największych trosk jest ta, aby go maksymalnie nie zagracić. W takim przypadku znakomitym pomysłem jest regał w kolorze ścian, a więc taki, który stapia się z nimi i staje się przez to niemal niewidoczny. Problemem nie musi być również oryginalny kształt regału. W takim przypadku sam w sobie staje się on ozdobą, najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc jego dodatkowe wyeksponowanie.

Znalezienie idealnego miejsca dla regału nie jest prostym zadaniem i w tym przypadku możemy jednak liczyć na cenne wsparcie. Najczęściej regał stoi przy ścianie, choć w domu pełnym dzieci warto pomyśleć o przytwierdzeniu go tam na stałe, co pozwoli uniknąć nieprzyjemności, gdy któryś z maluchów uzna go za znakomite miejsce do wspinaczki. Regał może być jednak oderwany od niej, okazuje się bowiem, że sprawdza się znakomicie i wówczas, gdy zależy nam na kreowaniu przestrzeni. Takie rozwiązanie przydaje się zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, niewielki metraż nie ułatwia bowiem organizacji kilku stref. Regał sprawdza się między innymi wówczas, gdy zależy nam na oddzieleniu strefy dziennej i miejsca do spania, można jednak za nim schować również kąt, w którym dziecko uczy się i odrabia lekcje.

Powiązane artykuły