Czy szklany regał sprawdzi się w niewielkiej łazience?

Choć szklane meble są przyjmowane z dużą życzliwością, a ich popularność jest niemożliwa do zakwestionowana, utarło się przekonanie, że mamy w ich wypadku do czynienia z rozwiązaniami, które sprawdzają się znakomicie przede wszystkim wówczas, gdy pojawiają się w jadalni lub salonie.

Tymczasem okazuje się, że szkło jest rozwiązaniem, które powinno przypaść do gustu również właścicielom łazienek zwłaszcza, jeśli są oni świadomi tego, że dysponują stosunkowo niewielką przestrzenią, którą muszą zagospodarować w praktyczny sposób. Oczywiście, nie każdy regał wykonany ze szkła będzie pełnił swoje funkcje jednakowo dobrze, jeśli więc mamy do czynienia z łazienką o stosunkowo niewielkich gabarytach, w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o nowoczesnych regałach i możliwościach, jakie stwarzają. Jednym z największych atutów mebli wykonanych z wykorzystaniem szkła wydaje się w tym kontekście to, że nie są one masywne, a tym samym sprawiają wrażenie znacznie lżejszych niż ma to miejsce w rzeczywistości. W małym pomieszczeniu jest to cecha szczególnie ważna, tu nie ma bowiem miejsca na rozwiązania, które niepotrzebnie zajmowałyby zbyt wiele przestrzeni. Posiadacze małej łazienki powinni wystrzegać się zatem szkła kolorowego stawiając przede wszystkim na rozwiązania wykonane z wykorzystaniem przeźroczystego odpowiednika tego materiału. Ciekawą propozycją może być w tym kontekście niewielki szklany regalik wyposażony w aluminiowy stelaż, nie ulega bowiem wątpliwości, że będzie on w stanie sprawdzić się nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Nie można nie docenić już choćby tego, że przeźroczyste półki wykonane ze szkła są niemal niewidoczne, a sam mebel sprawia wrażenie wyjątkowo poręcznego. A co z regałami wykonanymi z czarnego szkła? Również one rozpalają wyobraźnię właścicieli łazienek ze względu na elegancję, jaką emanują, nie da się jednak ukryć, że znacznie lepiej sprawdzają się we wnętrzu nie tylko większym, ale i bardziej przestronnym. Innym rozwiązaniem, które pojawia się w sprzedaży jest regał ze szkła matowego. I on charakteryzuje się tak pożądaną przez właścicieli małych łazienek lekkością, nie ulega przy tym wątpliwości, że jest znakomitą alternatywą dla szkła przeźroczystego, które przecież nie musi wcale podobać się każdemu. W sprzedaży najczęściej mamy do czynienia z prostymi meblami wykonanymi ze szkła, przyjmuje się bowiem, że to właśnie prostota najpełniej realizuje postulaty minimalizmu w wyposażeniu wnętrz. Osoby, którym proste meble ze szkła się nie podobają, nie mają jednak powodów do narzekania. Już od jakiegoś czasu w sprzedaży pojawiają się meble, w których szkło jest połączone z elementami metalowymi.

Owszem, regał tego typu jest wizualnie nieco bardziej ciężki, nie ulega jednak wątpliwości, że nie przeszkadza mu to w staniu się ozdobą niewielkiej łazienki. Narożny regał łazienkowy zwraca zresztą na siebie uwagę ze względu na jeszcze jedną posiadaną przez siebie zaletę. Pozwala na zagospodarowanie jednego tylko kąta pomieszczenia, a co za tym idzie możemy liczyć na większą przestrzeń w innych częściach łazienki. A co z niedostatkami rozwiązań tego typu? Najpoważniejszy wiąże się z tym, że meble wykonane ze szkła wymagają szczególnej troski, jeśli więc pojawiają się na nich nieestetyczne zacieki i plamy, odbija się to na wyglądzie łazienki postrzeganej jako całość.

Powiązane artykuły