Prezentacja regału na buty

W dwudziestym pierwszym wieku powoli odchodzimy od zachwytu nad pełnymi przepychu wnętrzami, a nasze zainteresowanie zaczyna wzbudzać minimalizm. Jest on znakomicie widoczny także w szeregu innych sfer naszego życia, nie ulega jednak wątpliwości, że właśnie aranżacja wnętrz uwydatnia wszystkie jego największe atuty.

Nie ma takiego pomieszczenia, w którym by się nie sprawdził, okazuje się jednak, że szczególnie mile widziany jest w przedpokoju i właśnie tam najczęściej można zapoznać się z wyznacznikami tego stylu. Nie powinno być to dla nas zresztą szczególnie duże zaskoczenie, choć bowiem zazwyczaj przedpokój nie jest pomieszczeniem imponującym ze względu na swoją wielkość, nie ulega wątpliwości, że jego estetyczny wygląd jest wyjątkowo ważny. W trend ten wpisuje się szereg rozwiązań, na szczególną uwagę zasługuje zaś minimalistyczna szafka na buty zaprojektowana przez Simona Lagalda. Gdy mówimy o regale na buty zazwyczaj nie jesteśmy w stanie zaprzeczyć temu, że jest to wyjątkowo przydatny mebel, którego nie powinno zabraknąć w przedpokoju. Jest nieoceniony zwłaszcza wówczas, gdy zależy nam na tym, aby nasze obuwie jak najdłużej znajdowało się w nienagannym stanie. Do niedawna znalezienie idealnego regału na buty było jednak dość istotnym problemem, często można było bowiem odnieść wrażenie, że producenci rozwiązań tego typu zapominają o tym, że regał powinien zmieścić się w przedpokoju, który, sam w sobie, jest dość wąski i ciasny. Dziś jednak można już śmiało mówić o pozytywnych przemianach. Liczba regałów na buty dostępnych na rynku rośnie systematycznie, znalezienie takiego, który sprawdzi się w niewielkim przedpokoju, nie jest więc zadaniem, z którym nie można byłoby się uporać. Jedynym warunkiem jest właśnie postawienie na minimalizm, a przecież nie jest to problem, gdy weźmie się pod uwagę popularność tego stylu. Londyńczyk Simon Lagald jest jednym z tych projektantów, którzy znakomicie zdają sobie sprawę z tego, jak zróżnicowane mogą być potrzeby odbiorców. Dowodem na dużą wrażliwość projektanta jest między innymi to, że wspominamy już stojak na buty jego autorstwa znakomicie prezentuje się nie tylko we wnętrzu przestronnym, ale i w wąskim przedpokoju, w którym każdy centymetr przestrzeni jest otoczony szczególną troską. Okazuje się zresztą, że nie jest to wcale projektant nieznany w naszym kraju, projektowane przez niego meble cieszą się zaś coraz większą popularnością jako element oferty wielu polskich sklepów. Sama konstrukcja stojaka zachwyca zresztą nie tylko prostotą, ale także niewymuszoną elegancją, z pewnością spodoba się więc tym odbiorcom, którzy nie uważają, aby eksponowanie posiadanego przez nich obuwia było czymś niestosownym.

Do wykonania stojaka została wykorzystana drewniana rama, na uwagę zasługują jednak również perforowane półki z odpornej na uszkodzenia stali. Poszczególne elementy zostały połączone ze sobą z wykorzystaniem śrub, co ma wpływ na ich wytrzymałość, a sam mebel dostępny jest w dwóch kolorach i tylko od osoby kupującej zależy to, czy zdecyduje się na rozwiązanie ciemnoszare, czy też to, które utrzymane jest w tonacji śnieżnej bieli.

Powiązane artykuły